Zpět na informační servis

Factory Office Center

30. října 2008
Text redakce

V prostoru proti Smíchovskému nádraží vyrůstá monolitická konstrukce podzemních podlaží budoucí moderní administrativní budovy F projektu Factory Office Center. Generálním dodavatelem stavebních prací je akciová společnost PSJ.
?Práci na stavbě jsme zahájili v červenci, přičemž mimo naši dodávku byly realizovány zemní a základové práce v lednu letošního roku. Základovou spáru nám investor předal do rukou s určitým skluzem. Věříme, že budeme schopni toto zdržení kompenzovat během výstavby. Mnohem větší starosti nám však dělá velmi stísněný prostor kolem nového objektu a zároveň pouze jednostranný přístup k němu. I s tím se však dokážeme vypořádat,? popsal současný stav realizace zakázky projektový manažer PSJ Vlasta Jelínek.
Budova Factory Office Center bude stát na nároží ulic Nádražní a Rozkošného. Kromě kanceláří, obchodů a služeb přinese i nové architektonické řešení vstupu do stanice metra Smíchovské nádraží. Celková investice do stavby budovy dosáhne zhruba 400 milionů korun. K dokončení díla včetně nabytí právní moci by mělo dojít k 30. červnu příštího roku.