Zpět na materiály, výrobky, technologie

DSA 2010: Setkání v Senátu a galavečer v Betlémské kapli

9. listopadu 2010
redakce

Autor:Stejně jako vloni bylo i letos Setkání v Senátu Parlamentu České republiky příležitostí pro setkání odborníků v oboru. 30. září 2010 byla v prostorách Rytířského sálu Valdštejnského paláce předána ocenění v kategoriích Nejlepší výrobce stavebnin, Nejlepší stavební firma roku a Osobnost stavitelství. Akce se v prostorách Senátu PČR mohla uskutečnit díky záštitě předsedy Senátu PČR Přemysla Sobotky.

Nejlepší výrobce stavebnin roku
Cílem soutěže je upozornit odbornou i laickou veřejnost na nejmodernější výrobní provozy a závody průmyslu stavebních hmot v České republice s jejich progresivními výrobky pro stavebnictví a ostatní průmysl. Současně ukázat, že i výroba stavebních hmot a materiálů může být z hlediska ochrany prostředí šetrná, moderní a úsporná.
V kategorii firmy, provozy a podnikatelé do 150 zaměstnanců se staly vítězi tyto společnosti:

  • Bohemia Asfalt s.r.o.
  • STOMIX spol. s r.o.
  • Zlínské cihelny s.r.o.

Vítězi v kategorii výrobní závody s počtem nad 150 zaměstnanců se staly tyto společnosti:

  • LB Cemix s.r.o.
  • P-D Reflactories CZ a.s.
  • Vápenka Vytošov s.r.o.

Nejlepší stavební firma roku 2009
Soutěž vypisuje Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. Probíhá ve třech kategoriích podle velikosti firmy dané počtem pracovníků (firmy do 25 pracovníků; firmy do 250 pracovníků; firmy nad 250 pracovníků). Letošní rok byl trochu výjimečný, protože v kategorii firmy do 25 pracovníků se neumístila žádná. Střední stavební firmou roku 2009 je KOMFORT, a.s. V kategorii nad 250 pracovníků je stavební firmou roku 2009 VOKD, a.s.

Osobnost stavitelství
Osobností stavitelství byl vyhlášen Ing. Václav Matyáš, rozhovor s ním najdete zde.

Předseda ČKAIT Pavel Křeček gratuluje tvůrcům oceněné stavby
¤ Předseda ČKAIT Pavel Křeček gratuluje tvůrcům oceněné stavby