Zpět na informační servis

Domácnost, která se o vás postará

3. září 2015
Text redakce PR článek

Představte si domov, který se chová podle vašeho životního rytmu a potřeb a samočinně vám zajišťuje pohodlí, bezpečí, úsporu energie i zábavu. V pracovní dny vás budí vytažením stínění a oblíbenou hudbou. Po odchodu do práce automaticky zamkne všechny dveře a okna, ztlumí topení, spustí bezpečnostní čidla a otevře garážová vrata a vjezdovou bránu, abyste mohli pohodlně a bez zdržení odjet. O víkendu vás naopak nebudí a čeká, až vstanete, aby vám do pokoje pustil slunce. Když jste na dovolené, chrání dům před zloději.

VIDEO Tahoma Somfy

Nejlepší na tom je, že si to nemusíte jen představovat. Inteligentní domácnost se chová podle scénářů, které vám vyhovují, a přizpůsobuje své chování okolí, vnější i vnitřní teplotě, intenzitě slunečního záření či plánované spotřebě energie. Záleží jen na vašich preferencích a stylu života.

Tahoma - systém, který vám zjednoduší život
Inteligentních domácností ve světě i u nás přibývá, jen na našem trhu je nabízí několik firem. Proč si vybrat právě systém Tahoma? Tento systém vyvinula firma Somfy, světová jednička v oblasti automatizace venkovního i vnitřního stínění, vjezdových bran a garážových vrat. Díky jednoduchému ovládání je vhodný skutečně pro každého, bez ohledu na jeho technické znalosti - samotná instalace zabere díky bezdrátové technologii io-Homecontrol jen pár minut. A jak to probíhá? Tahoma po svém spuštění okamžitě rozpozná všechna zařízení, se kterými je kompatibilní, a zobrazí je na velmi vstřícném grafickém rozhraní, pomocí kterého je ovládáte. Díky intuitivnímu designu se v aplikaci, kterou můžete mít v počítači, tabletu i mobilu se systémy Android i iOS, zorientujete na první pohled. Pak už si můžete zařízení rozřadit do skupin dle funkce nebo pater vašeho domu a vytvářet scénáře, které vám vyhovují.

TaHoma® BOX - srdce inteligentního domu
Prostřednictvím připojení k internetovému routeru je v kontaktu se zabezpečeným serverem, ke kterému máte kdykoli přístup. Systém Tahoma je prvním zařízením inteligentní domácnosti, které získalo certifikát SYSS.

Kontrola domova odkudkoli na světě
Nespornou výhodou Tahomy je i funkce zpětné vazby. To znamená, že jste o provedení požadovaného úkonu (např. stažení žaluzií a zhasnutí světel) informováni a máte tak jistotu, že je vše v pořádku, nebo naopak rychle zjistíte, kde je problém. Kontrolovat a řídit můžete svou domácnost díky bezdrátové technologii odkudkoli, tedy i z dovolené. Tu si navíc můžete v klidu užívat i díky kamerám a pohybovým senzorům, které vás na případný pohyb díky Tahomě okamžitě upozorní. Zloděje pak mohou lehce odradit i scénáře simulující váš pobyt doma.

Výhody automatizace
Automatizace domácnosti nepřináší pouze pohodlí, ale především více času pro celou rodinu, praktičnost, ochranu před vloupáním i různými haváriemi jako např. prasklé potrubí apod. Inteligentní domácnost dokáže také šetřit energiemi - senzory mohou dle intenzity slunečního záření ovládat stínění a tím velmi efektivně ušetřit v létě za klimatizaci a v zimě za topení. A nemálo můžete ušetřit i díky automatickému řízení světel, které umí hlídat věčné zapomnětlivce a zhasínat po nich.

Více o systému Tahoma na www.somfy.cz, kde najdete instruktážní videa, kontakty na certifikované prodejce i zodpovězení nejčastějších dotazů.

TaHoma® rozhraní
Z úvodní obrazovky řídíte a dohlížet na svůj propojený domov, pomocí 3 menu jednoduše ovládáte všechny funkce.

Michal Tichý
Home Automation Business Developer
Somfy, spol. s r.o.