Zpět na informační servis

Diamantové kotouče NORTON Clipper: spolehlivý výkon a dlouhá životnost

6. listopadu 2019
Text redakce PR článek

Pro řezání nejrůznějších materiálů, jako je asfalt, beton a různé obklady a dlažby potřebujeme vhodný diamantový kotouč, který se postará o perfektní řez a dlouho vydrží. Sázkou na jistotu jsou kotouče renomované lucemburské značky NORTON Clipper, která nabízí jak multifunkční kotouče vhodné na téměř všechny materiály, speciální tiché kotouče nebo také specializované kotouče na vybrané materiály.

Jeden multifunkční kotouč pro různé materiály

Značka NORTON Clipper s více jak  125-ti letou tradicí v oblasti diamantového řezání a broušení, vyvíjí nejrůznější diamantové kotouče pro co nejoptimálnější řezný výkon. Jedním z nejoblíbenějších patentů této značky je multifunkční kotouč 4x4 Explorer+ s technologií i-HD, který můžete použít na většinu stavebních materiálů, jako je beton, železobeton, žula, pískovec, asfalt či zámkový dlažba, šamot a ocel do 5 mm. Kotouč tak nemusíte vyměňovat pokaždé, pokud pracujete s více různými materiály.

Díky inovativní specifikaci segmentu s příměsí měkčích kovů řeže o 40 % rychleji než kotouče se standardním segmentem, spoří náklady a čas a má prodlouženou životnost. S kotoučem se vám bude řezat pohodlně – díky lichoběžníkovému tvaru segmentu a obvodovým drážkám elipsovitého tvaru snižuje rázy a vibrace při řezání. Kotouč se vyrábí v průměrech od 115 mm do 450 mm.

Tiché diamantové kotouče do obydlených zón

Hluk, který diamantové kotouče při řezání vydávají, často omezuje možnost práce v obydlených zónách nebo interiérech. Právě do těchto míst je určen diamantový kotouč se sníženou hlučností NORTON Clipper Silencio, u kterého je hluk díky sendvičové struktuře ocelového nosiče redukován až o 25 dB. Snížení hluku je dosaženo také díky patentované technologii, která zabraňuje proudění vzduchu mezi jednotlivými drážkami. Kotouč tak nevydává nepříjemný hvízdavý zvuk a přitom precizně a rychle řeže. Díky vysokému segmentu s technologií i-HD má rovněž prodlouženou životnost. Vyrábí se v průměrech od 230 do 500 mm.

Speciální kotouče pro každý materiál

V případě, že pravidelně řežete stejný materiál, vyplatí se vám pořízení speciálně určeného diamantového kotouče, který si vyberete v jednoduché tabulce nebo online konfigurátoru podle řezaného materiálu, stroje a průměru. Obecně platí, že specializovaný kotouč vám poskytne maximální výkon a efektivitu při práci. V nabídce značky naleznete diamantové kotouče na armovaný beton, žulu, čedič, šamot a jiné speciální vyzdívkové materiály, ale také sklo, porcelán nebo sklolaminát.

Nejen řezat, ale i brousit

Diamantové nástroje se dodávají také jako brusné diamantové misky, které můžete použít nejen na broušení klasického betonu, ale také na přírodní kámen, žulu, plasty a pryskyřice. Pro později zmiňované materiály představuje značka NORTON Clipper inovativní kotouče PRO SURF a PRO Cut N Grind v průměrech 100-230mm. V případě betonových a dalších běžných stavebních materiálů máte na výběr celou modelovou řadu s označením CG, kde kotouče vybírejte podle kvality výsledného povrchu. Tyto modely se liší i rychlostí úběru materiálu.

Pro rychlé odstranění lepidla, epoxidové pryskyřice a nátěrů využijte polykrystalický diamantový kotouč PRO CG-PCD.  Vestavěný anti-vibrační systém poskytuje mnohem lepší komfort při práci.

Značka NORTON Clipper dlouhodobě vyvíjí celou řadu technologických patentů na složení diamantových segmentů jednotlivých kotoučů pro co nejoptimálnější a nejrychlejší řez a zároveň co nejdelší životnost. Kompletní sortiment kvalitních diamantových kotoučů této pokrokové značky najdete u autorizovaného prodejce s 25-ti letou tradicí v oboru MANEK stavební stroje.