Zpět na materiály, výrobky, technologie

Building KnowLEDge Tour 2011 - příležitost pro stavebníky i investory

26. dubna 2011
redakce

Zažijte budoucnost s nejnovějšími technologiemi a produkty pro osvětlení a řízení inteligentních budov - Building KnowLEDge Tour 2011. Specializovaná výstava o nejmodernějších technologiích pro ?inteligentní? budovy spojená s workshopy a diskusními fóry se uskuteční již 12. května 2011 na pražském Výstavišti v Holešovicích od 12.30 hodin. Pro účast zdarma je nutné se zaregistrovat na adrese www.osram.cz/tour.

Autor:Celoevropské turné společností OSRAM a Siemens se zaměří na nejnovější LED technologie osvětlení ve velkoplošných kancelářích, plánování osvětlení v předváděcích místnostech nebo realizaci inteligentních technologií a automatizaci provozu budov. Inovativní technologie osvětlení ve stavebnictví nabídne všem od elektroinstalatérů, projektantů, architektů nebo odborníků na řídící a osvětlovací systémy jasný přehled o tom, co přinášejí nové LED technologie v kombinaci s inteligentní správou budov.

Fascinující kombinace inspirace a poznání bude prezentována v ukázkových sektorech maloobchodu, administrativních a pohostinských službách. Sektor kanceláří představí řízení osvětlení v závislosti na denním světle a přítomnosti osob v různých režimech pro konferenční místnosti, kanceláře, chodby nebo garáže. Sektor obchodů se zaměří na osvětlení podbarvující určitou náladu pro prezentaci produktů, osvětlení výkladů s proměnlivými světelnými scenériemi nebo atraktivní nasvícení prodejních regálů. Sektor pohostinství nahlédne na barevně dynamické světelné aplikace v restauracích, barech, wellness centrech a dalších reprezentačních prostorech.

Zaostřeno na budoucnost
Building KnowLEDge Tour se soustředí na otázky trendů v osvětlovací technice a správě budov. Výstava je koncipována do tří oblastí. První bude tvořena interaktivní výstavou produktů OSRAM a Siemens s ukázkou praktických aplikací. Druhou část budou tvořit informační odborná fóra na téma ?LED technologie?, design osvětlení využívajícího LED, inteligentní technologie v budovách a standardy plánování světelných systémů a řízení provozu budov. Třetí, nejlákavější částí, bude procházka magickou ?LED kostkou?, která návštěvníkům umožní prožívat světlo doslova všemi smysly.

Ukázky opravdu inteligentního ovládání
Vhodné osvětlení podporuje emoce, dokresluje atmosféru a jeho správné využití může dokonce zlepšovat zdravotní stav. Mělo by umožňovat přizpůsobit svůj charakter různým situacím tak, aby bylo uživatelsky příjemné. Univerzální barva ani intenzita osvětlení totiž neexistuje. Proto bychom neměli při plánování a projektování zapomínat na kvalitní a energeticky nenáročné zdroje světla, které bude možné podle denní doby nebo jiných požadavků správně a efektivně řídit. Se systémy řízení osvětlení lze navodit jak dojem denního světla, a to za využití různých teplot bílé barvy, tak nastavit různá barevná schémata osvětlení interiérů. Podle potřeby nebo v závislosti na intenzitě denního světla, podle které je regulována úroveň osvětlení v interiéru. V případě využití snímačů pohybu lze intenzitu osvětlení upravovat v závislosti na výskytu osob v daném prostoru. Inteligentní ovládání osvětlení může ušetřit spoustu energie, přispět ke snížení emisí CO2 a vytvořit ideální pracovní podmínky s co nejlepším osvětlením. Díky propracovanému sekvenčnímu ovládání je možné programy spouštět prostřednictvím integrovaných, snadno nastavitelných přepínačů v ovládání. Ty jsou nabízeny jako designově atraktivní a funkční provozní komponenty v podobě kapacitních dotykových panelů, obrazovek nebo dálkových ovladačů. Nové elektronické systémy otevírají cestu dynamickému řešení osvětlení.