Zpět na informační servis

Brněnská pobočka skupiny KUHN se otevírá!

17. října 2016
Text redakce PR článek

Brněnská pobočka skupiny KUHN se otevírá zákazníkům! Areál v průmyslové zóně Horní Heršpice, ve kterém budou sídlit společnosti KUHN-BOHEMIA (výhradní prodejce stavebních strojů Komatsu v ČR) a KUHN-MT (výhradní distributor automobilových hydraulických jeřábů Palfinger na českém trhu), se stává novým obchodním a servisním zázemí těchto společností pro jižní Moravu.

Pobočka vyrostla na pozemku o rozloze 13 tisíc metrů čtverečních. Zajímavostí je, že skupina KUHN jej koupila již před deseti lety. Stavba ale odstartovala až na začátku roku 2015, letos na jaře začala montáž a instalace technologií, kolaudace se pak uskutečnila v červnu. Celková výše investice přesahuje 75 miliónů korun, generálním dodavatelem stavby byla společnost Strabag.

Areál nabízí 1 170 metrů čtverečních užitné plochy a nahrazuje dosavadní pronajímaný komplex ve Vídeňské ulici. Zákazníci naleznou komplexní služby na jednom místě - tedy prodej širokého sortimentu stavebních strojů značky Komatsu, nivelačních zařízení Topcon, příslušenství FRD, jeřábů Palfinger a odborný servis těchto strojů a zařízení včetně dodávek náhradních dílů.

Podoba brněnské pobočky je v souladu s architektonickou koncepcí poboček této velikosti ve skupině KUHN, kde hlavní roli hraje cílená přesná funkčnost a komplexnost. "Jedná se o velmi jednoduchou a účelnou budovu s osobitým architektonickým stylem Heinricha Jungwirtha, který je rodinným architektem majitele skupiny KUHN pana Güntera Kuhna," uvedl ředitel společnosti KUHN-BOHEMIA Daniel Sys.

Podle jeho slov pracuje na pobočce v současné době 14 osob, postupně se počítá s rozšířením týmu až na plnou kapacitu 25 lidí. Obsazeny budou především technické pozice jako jsou mechanici a dispečeři.