Zpět na informační servis

Bez prachu i zplodin. Infračervená topidla dobývají svět

21. září 2015
Text redakce PR článek

Při výběru nového topidla se nemusíte spoléhat na klasický trojlístek ve složení naftová - plynová - elektrická. Náročnějším zákazníkům se vyplatí spíše topidla infračervená. Nejsou tak hlučná, nevíří kolem sebe prach, nevypouští zplodiny. A navíc mají téměř 100% účinnost.

Stejné jako Slunce
Zatímco klasická topidla fungují na principu rozhánění horkého vzduchu po místnosti, infračervená topidla jsou úplně jiná. Vzduch ohřívají vlastně stejně, jako Slunce, tedy na bázi vln infračerveného záření. Tato vlastnost má obrovskou výhodu - nevíří prach. S topidlem elegantně vysušíte barvu na stěně, rozmrazíte potrubí nebo prostě vytopíte místnost, kde není žádoucí rozvířit prach. Typicky ve starých skladech, sklepech nebo třeba i venkovním prostředí.

S infračerveným zářením se pojí ještě jedna obrovská výhoda - topidlo produkuje teplo okamžitě poté, co jej zapnete. Žádný několikaminutový náběh se nekoná. Stačí zapnout, nasměrovat na objekt, který chcete vytopit (vysušit) a malou chvilku počkat. Výsledky jsou skvělé.

99% účinnost, žádné zplodiny
Tím však soupis výhod infračerveného topidla ani zdaleka nekončí. Elektrická i naftová infračervená topidla mají 99% účinnost (téměř všechnu příkonovou energii nebo spalovanou pohonnou hmotu přemění na teplo), dělají jen minimální hluk a nevypouští do okolí žádné zplodiny - můžete je použít i v uzavřených nebo hůře větraných místnostech. Nesmíme zapomenout ani na to, že konstrukce topidla se za běhu neohřívá a i po několika hodinách chodu zůstává úplně chladná. Nehrozí tak riziko, že se o topidlo někdo omylem otře a popálí.

Ze všech zmíněných důvodů infračervená topidla doporučujeme do výrobních hal či hrubých staveb a všem malířům, obkladačům, instalatérům atp. Ačkoliv jsou tato topidla v porovnání s těmi klasickými o něco dražší, vyplatí se vám.

Ze značek vám s klidným svědomím doporučíme infračervená topidla Master, která patří k tomu úplně nejlepšímu, co evropský (a vlastně i světový) trh nabízí. Ideálně si je pořiďte přímo u autorizovaného prodejce, např. na oborovém portále topidla-odvlhcovace-master.cz. K topidlu tu dostanete úvodní instruktáž i záruční a pozáruční servis.