Zpět na informační servis

6 seminářů prestižního setkání Wienerberger fórum 2016 přilákalo přes 2 100 odborníků

16. února 2016
Text redakce

Série šesti vzdělávacích seminářů s názvem Wienerberger fórum 2016, společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., zaznamenala v letošním roce rekordní návštěvnost přes 2 100 odborníků z oblasti stavebnictví.

Série šesti vzdělávacích seminářů s názvem Wienerberger fórum, společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., zaznamenala v letošním roce rekordní návštěvnost přes 2100 odborníků z oblasti stavebnictví. Letošní již 7. ročník jedné z největších a nejprestižnějších vzdělávacích akcí ve stavebnictví odstartoval 7. 1. 2016 v Českých Budějovicích. Mezi další destinace patřila Praha, Brno, Hradec Králové, Ostrava a Plzeň, kde dne 26. 1. 2016 semináře zaměřené na aktuální vývoj, trendy a novinky ve stavebnictví vyvrcholily. Jednotlivé semináře obsahovaly několik odborných přednášek, praktické ukázky a prezentace stavebních materiálů.

?Wienerberger fórum 2016 bylo již tradičně určeno odborníkům zejména projektantům, profesionálním stavitelům a všem, kteří se podílejí na přípravách a realizacích staveb. Stěženími tématy byly novinky z oblasti stavebních materiálů, technologie a postupy z praxe při využití zdícího systému Porotherm a problematika realizace šikmých střech s pálenou krytinou Tondach,? vysvětluje Ing. Roman Busta, obchodní ředitel společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. ?Přednášky byly koncipovány tak, aby účastníkům přinesly zejména užitečné informace s přímým dopadem do jejich praxe,? dodává Ing. Busta. Účast na Wienerberger fóru 2016 byla bezplatná a semináře byly akreditovány v systému celoživotního vzdělávání ČKAIT a ČKA. Hlavní témata Wienerberger fóra 2016 zahrnovala:

  • řešení akustických cihel,
  • řešení roletových a žaluziových překladů,
  • větrání šikmých střech s pálenou krytinou,
  • měření větracích průřezů hřebene s pálenou krytinou,
  • těžké stropy a statické vlastnosti,
  • zakládání staveb z broušených cihel - praktická ukázka,
  • technické konzultace a diskuze.