Zpět na materiály, výrobky, technologie

56. mezinárodní Kongres IFD 2008 a 21. světová Soutěž mladých pokrývačů a klempířů

13. října 2008
redakce

56. mezinárodní Kongres IFD 2008 (IFD Congress 2008)
Hotel Diplomat, Praha 6.-8. listopad 2008

21. světová Soutěž mladých pokrývačů a klempířů (IFD World Championship of Young Roofers)
Pražský veletržní areál Letňany 5-7. listopad 2008

Cech KPT ČR (Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR), který je členem Mezinárodní federace pokrývačů IFD se sídlem v německém Marburku (Internationale Federation des Dachdeckerhandwerks e.v.), se stal organizátorem nadcházejícího 56. ročníku mezinárodního Kongresu IFD, který se bude konat ve dnech 6.?8. listopadu 2008 v hotelu Diplomat v Praze a 21. ročníku světové Soutěže mladých pokrývačů a klempířů, která se uskuteční ve dnech 5.?7. listopadu v Pražském veletržním areálu Letňany.

Autor:Záměrem konference i soutěže je zejména zvýšení vážnosti nejen střechařských řemesel, ale řemesla obecně. Záštitu nad oběma akcemi převzala Hospodářská komora ČR.

Kongresu se účastní odborníci a představitelé profesních společenství, kteří jsou členy IFD. Vedle plenárního zasedání se odborným specifikám budou podle svého zaměření věnovat problematice technologií šikmých střech, plochých střech, fasád a izolací. Zatím je závazně přihlášeno 111 delegátů a hostů z 15 zemí.

Soutěži mladých pokrývačů je ze strany IFD swiss replica watches i všech národních profesních společenství a firem věnována velká pozornost. Všechny členské země se potýkají s  nedostatkem mladých řemeslníků a učňů.
Mladí řemeslníci, kteří se na soutěž ve svých domovských firmách připravují, budou při Soutěži mladých pokrývačů a klempířů svoji profesní zdatnost předvádět před mezinárodní komisí v kategoriích ? pokrývání šikmých střech ? izolace rovných střech ? klempířské práce. Na speciálně vyrobených maketách budou soutěžící plnit tyto úkoly:
? pokrytí části šikmé střechy pálenou bobrovkou a části betonovými taškami; okapový systém LINDAB;
? pokrytí šikmé střechy hliníkovým plechem PREFA; okapový systém LINDAB;
? pokrytí části ploché části plastovými fóliemi a části bitumenovými pásy s opracováním proniků;
? volitelný úkol (pokrývačské práce, izolace a práce klempířů).

Přihlášky do soutěže poslalo 36 soutěžních týmů. Celkem se zúčastní 108 soutěžících a mentorů. To je pro organizátora velký závazek ? veškeré náklady hradí pořádající země, tj. Cech KPT ČR. Bez sponzorů by nebylo možné Světovou soutěž mladých pokrývačů uskutečnit. Hlavními sponzory akcí jsou zejména firmy: BRAMAC, DÖRKEN, FAKRO, ITW Construction Products, KM BETA, LINDAB, SAG klempířské systémy, STAVINVEST, TONDACH, VELUX, PREFA, SIPLAST.

Jménem pořadatele Cechu KPT ČR Vás srdečně zve
Zdeněk Švarc, cechmistr Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR