Zpět na informační servis

30. výročí ČKAIT připomeneme také originálním videomappingem – 10. října 2022

27. září 2022
Text redakce

Naprosto výjimečný zážitek čeká na návštěvníky videomappingu, který jsme společně s renomovanými tvůrci připravili na pondělí 10. října od 19:30 v Kongresovém centru Praha.

Přesnější by ale bylo uvést na Kongresovém centru: právě na jeho severní fasádě směrem k Business Centru Vyšehrad (mezi vchody 5 a 6) promítneme originálně pojaté představení 30 nejvýznamnějších staveb realizovaných od roku 1992. Všechny spojuje zásadní přínos autorizovaných inženýrů, pozitivní vliv na veřejný prostor nebo životní standard společnosti a v neposlední řadě posunutí hranic technologických možností.

Videomapping oslavující inženýrské profese a technické vzdělání začne v 19:30 a potrvá až do 22:00. Půjde o stylizovanou animaci pracující přímo s prostorem a segmenty opláštění Kongresového centra. Fragmenty staveb a dalších prvků inženýrských profesí budou speciálními projektory a za využití trikového softwaru promítány v přibližně osmiminutových smyčkách – v české a následně anglické verzi. Právě videomapping ukazuje možnosti digitalizace a prolnutí nových technologií se stavebnictvím – věříme, že půjde o nezapomenutelné okamžiky, které vedle 30. výročí naší Komory připomenou i 30 let České republiky.

Akce je součástí doprovodného programu Konference k politikám architektury a stavební kultury, videomapping je přístupný zdarma. Ještě před prvním uvedením proběhne proslov zástupců Komory: piazzetta tak bude otevřena od 19:00. Místo projekce je zhruba 3 minuty vzdálené od stanice metra „C“ Vyšehrad, parkování je do naplnění kapacity možné v parkingu Kongresového centra. Neboť jde o venkovní projekci, doporučujeme i s ohledem na povětrnostní podmínky teplejší oblečení a vhodné obutí.

Zveme srdečně Vás, Vaše týmy, studenty a samozřejmě rodinné příslušníky! Malou ochutnávku najdete ZDE.

www.ckait.cz