arrows Odborné akce arrowsTristní situace stavebnictví v ČR
text a foto: SPS v ČR
číslo: 10/2011
Tristní situace stavebnictví v ČR

· Prezident SPS v ČR Ing. Václav Matyáš
Vzhledem k neutěšené situaci ve stavebnictví se rozhodly Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR (SPS) a Odborový svaz Stavba ČR (OS Stavba ČR) zorganizovat 20. září 2011 Celostátní aktiv stavbařů.
odeslat odeslat    tisk tisk

Na setkání vystoupili se svými proslovy prezident SPS Ing. Václav Matyáš a předseda OS Stavba ČR Stanislav Antoniv. Vyhodnotili v nich situaci z hlediska výroby a výkonů a také dopadů do zaměstnanosti v odvětví, které bylo dosud jedním z nejsilnějších pilířů české ekonomiky. Ve vyspělých zemích EU je nositelem dynamického rozvoje ekonomiky, zatímco v ČR je pouze předmětem škrtů a soustavného snižování účasti státu na investičním procesu. Takový stav má velmi nepříznivý vliv na ekonomiku firem, jejich finanční stabilitu a znemožňuje jakýkoliv jejich rozvoj. Téměř dvacetiprocentní propad stavebních prací ve srovnání s výsledky roku 2008 podstatně snižuje zaměstnanost v rezortu a zvyšuje náklady na sociální dávky.
Na Celostátní aktiv stavbařů byli pozváni předseda vlády ČR Petr Nečas, předsedové Hospodářského a rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Milan Urban a Pavel Suchánek, ministr financí Miroslav Kalousek, ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek, ministr dopravy Pavel Dobeš a ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský. Většina z nich ovšem nedorazila, ať už s omluvou, nebo bez ní. Ministr dopravy vyslal svého zástupce Ivo Tomana a za rezort místního rozvoje dorazil náměstek Miroslav Kalous.

Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 10/2011).Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
tip: insurance working capital
© 2007