arrows Odborné akce arrowsProč navštívit jarní Stavební veletrhy Brno?
redakce
číslo:
Proč navštívit jarní Stavební veletrhy Brno?
Opět po roce přinášejí jarní Stavební veletrhy Brno komplexní informace ze světa stavebnictví, technického zařízení budov a interiéru, letos nově doplněné o prezentaci investičních a inovačních příležitostí, komunální technologie a služby a stále aktuální aspekty ochrany životního prostředí.
odeslat odeslat    tisk tisk

Klíčové otázky a odpovědi – to jsou Stavební veletrhy Brno!
Jaký vliv bude mít nová směrnice o energetické náročnosti budov na vydávání stavebních povolení? Co všechno bude třeba změnit v aktuální legislativě? Jaké jsou k dispozici nové materiály a technologické postupy, které nám k dosažení těchto limitních hodnot mohou pomoci? Kde získat odpovědi na tyto otázky – zaručeně správné, zaručeně nezávislé? Přece na Stavebních veletrzích Brno, které se uskuteční v tradičním jarním termínu od 24. do 28. dubna na brněnském výstavišti.

Udržitelné stavění v centru pozornosti
V souladu se směrnicí o energetické náročnosti budov jsou v letošním roce zvýrazněnými obory nízkoenergetické stavby a bydlení, úspory energií. Tato stále aktuální problematika zahrnuje například oblast dřevostaveb, alternativních zdrojů energie, vytápěcí techniky či klimatizací. Dotýká se i oblasti technického zařízení budov, zdicích a izolačních materiálů, oken, dveří, konstrukčních systémů a dalších stavebních materiálů. Energeticky úsporná řešení budou prezentována jak na stáncích jednotlivých vystavovatelů, tak i v odborném doprovodném programu, který je již tradičně připravován ve spolupráci s odbornými asociacemi a partnery veletrhu.

Úsporná řešení na stáncích vystavovatelů
Sestavu, která umožňuje využití srážkových a vyčištěných odpadních vod, představí na Stavebních veletrzích Brno firma ASIO. Dochází tak k vydatné úspoře pitné vody a tím k úspoře financí. Společnost Danfoss představí novou řadu radiátorových termostatických hlavic living by Danfoss, které mohou snížit spotřebu tepla až o 23 %. FENIX Jeseník přiváží do Brna nízkoteplotní velkoplošné vytápění v energeticky úsporných domech i moderní designové sálavé topné panely pro interiéry bytů, domů a veřejných objektů. Více z nabídky vystavovatelů naleznete již nyní na www.stavebniveletrhybrno.cz

Obnova památek a historických církevních staveb
Letošní zahajovací konference se bude věnovat problematice rekonstrukcí historických a církevních památek, a to hned z několika úhlů pohledu. V teoretické rovině bude řešit především právní problematiku, možnosti financování nebo správu církevního majetku, v praktické části pak stavebně technickou problematiku a samotnou realizaci rekonstrukce památek.

Nezávislá poradenská centra jsou tu pro Vás!
I v letošním roce pokračujeme v pořádání nezávislých odborných poradenských center. Jedním z nich bude i poradenské centrum Centra pasivního domu, kde mají návštěvníci jedinečnou možnost získat zaručeně odborné odpovědi na své otázky, které se mohou týkat všech oborů tzv. úspor energií a energeticky úsporného stavění. Letošní novinkou je možnost živě sledovat výstavbu plně funkčního mobilního pasivního domu. Novinky ze světa stavebních materiálů, novinky v legislativě a jejich dopady na vydání stavebního povolení nebo provoz budovy získáte ve Stavebním centru Stavebních veletrhů Brno na stánku České komory autorizovaných inženýrů a techniků a Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR.

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Insurance working capital. Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007