arrows Analýzy, trendy arrowsPožadavky na větrání bytů - I. díl
Zuzana Mathauserová
číslo: 01/2012
Požadavky na větrání bytů - I. díl
Příspěvek se zabývá větráním bytů z pohledu současného právního rámce, požadavků právně závazných předpisů i doporučení norem. Základní požadavky na větrání bytů vycházejí z národní přílohy zpracované k převzaté evropské normě ČSN EN 15665 Větrání budov pod označením ČSN EN 15665 Změna 1. Vedle konkrétních hygienických požadavků na větrání je v příloze zpracována celková koncepce větrání včetně příkladu výpočtu větrání bytu.
odeslat odeslat    tisk tisk
Ing. Zuzana Mathauserová
Autorka absolvovala ČVUT v Praze, Fakultu strojní, obor technika prostředí, pracuje ve Státním zdravotním ústavu v Praze, konkrétně v Centru hygieny práce a nemocí z povolání v oblasti fyzikálních faktorů vnitřního prostředí budov, a to jako vedoucí akreditované Laboratoře pro fyzikální faktory a Národní referenční laboratoře pro prašnost a mikroklima v pracovním prostředí. E-mail: zmat@szu.cz

Současná snaha o energetické úspory v oblasti vytápění neznamená jen novou výstavbu s nízkou spotřebou energie. Ve staré zástavbě se tato problematika řeší zateplováním budov a utěsňováním oken, nebo jejich výměnou za okna těsná. Tím dochází většinou k omezení přirozeného větrání bytů, protože provedená výměna oken je jediným krokem bez návaznosti dalšího řešení v oblasti dostatečného větrání vnitřních prostor budov.

 

Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 01/2012).
Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Insurance working capital. Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007