arrows Realizace staveb arrows Povrchy a fasády staveb arrowsModerní administrativní komplex Digital Park II, III v Bratislavě
grafické podklady archiv Sipral a.s.
text Lukáš Romanczin, Věra Nemochovská
číslo: 03/2012
Moderní administrativní komplex Digital Park II, III v Bratislavě

· Druhá a třetí etapa administrativního komplexu Digital Park v Bratislavě (vizualizace)
Digital Park je moderní administrativní komplex, strategicky umístěný u hlavního dopravního tahu Bratislavy, v ulici Einstainova. Výstavba byla rozdělena na tři etapy, při kterých byla zastavěna celková plocha přesahující 73 000 m2. V osmi nadzemních podlažích se nacházejí kancelářské prostory, v přízemí jsou umístěny obchodní prostory, restaurace a kavárna, v suterénech pak parkování. Lehký obvodový plášť budov je navržen jako modulový.
odeslat odeslat    tisk tisk
Lukáš Romanczin
Lukáš RomanczinObchodní ředitel ve firmě Sipral a.s., podílející se na realizaci projektů významných světových architektů jak v České republice, tak v zahraničí. Je zodpovědný za obchodní oddělení a oddělení projekce. Postupně pracoval jako hlavní projektant, vedoucí projektu a obchodní manažer.
E-mail: lukas.romanczin@sipral.com
Spoluautorka:
Věra Nemochovská
E-mail: vera.nemochovska@sipral.com

Architektonické řešení
Architektonický koncept druhé a třetí etapy, jehož autory jsou Jakub Cigler a Vincent Marani z ateliéru Cigler Marani Architects, a.s., je založen na jednoznačné hmotové koncepci stejně vysokých a navzájem propojených lichoběžníkových objektů. Takto definované hmotové řešení vytváří v okolní nesourodé zástavbě svébytnou a zároveň objemově přiměřenou strukturu, reagující na měřítko stávajícího urbanizmu. Cílem návrhu bylo zasadit budovy do parkově kvalitního prostoru, čemuž byla podřízena i koncepce dopravního řešení. Velkokapacitní parkovací prostory jsou ukryty v podzemí budov a předpolí objektu je pojato důsledně jako park s pochozími plochami, zelení a vodními prvky. Budovy Digital Parku sestávájí z jednoduchých prosklených lichoběžníkových objektů. Ty jsou vůči sobě pootočeny a reagují tak na nepravidelný tvar pozemku, definovaný z jižní strany linií železnice a ze severní a západní strany komunikacemi celoměstského významu. Řešení areálu je založeno na otevřenosti vůči svému okolí a s tím souvisí i vybudování parku – nového městského prostoru, jenž zpříjemňuje prostředí jak novému areálu, tak i širší veřejnosti.

Základní údaje o stavbě
Název stavby:
Digital Park II, III, Bratislava
Investor: Penta Investments
Architekt: Cigler Marani Architects, a.s.
Projektant: Cigler Marani Architects, a.s.
Dodavatel obvodového pláště: Sipral a.s.
Vedoucí projektu: Ing. Michal Prokop, Ing. David Baltaretu
Plocha obvodového pláště: Digital Park II – 23 067 m2, Digital Park III – 11 175 m2
Dokončení: Digital Park II – 2009, Digital Park III – 2012

Celý komplex Digital Park (vizualizace)
¤ Celý komplex Digital Park (vizualizace)

Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 03/2012).

Licence Creative Commons

www.casopisstavebnictvi.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora | Neužívejte dílo komerčně | Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.

RSS
Líbí se nám: Insurance working capital. Vše o stavbách a architektůře najdete na 4stav.cz. Použité stroje jako brusky, lisy a jiné naleznete na AKKstroje.cz. Studijní materiály nejen o stavebnictví, ale i strojírenství a zeměpis najdete na Škola, studium, wiki. Pomozte klikem, udělejte dobrou věc a přečtěte si v magazínu nejen o životním stylu.
© 2007