Zpět na informační servis

Zdraví a bezpečnost na pracovišti má nejvyšší prioritu

22. dubna 2016
Text redakce PR článek

Optimální ochrana - díky pečlivě vybraným OOP.

Pracoviště musí být bezpečné. To platí zejména u činností související s horkem a chemikáliemi. Volba správného ochranného oděvu má velký význam a není jednoduchou rutinní záležitostí; zde je vyžadován odborný přístup. Společnost MEWA se v této oblasti může spolehnout na dlouholeté zkušenosti. Aby Vás podpořila při výběru správných osobních ochranných pomůcek (OOP) a následně Vás jimi i vybavila, spolupracuje s odborníky z oblasti výzkumu, výuky a praxe.

Odborné poradenství zaručuje bezpečnost
Ať teplotní vlivy, odletující jiskry nebo chemické látky - ochranné oděvy od společnosti MEWA nabízejí potřebnou bezpečnost v mnoha oborech. Společně s výrobci tkanin a výzkumnými institucemi jsou neustále vyvíjeny inovativní textilie a vlákna pro ochranné oděvy. Intenzivním testováním se pak ověřuje a optimalizuje trvanlivost a schopnost odolat zatížení. Kromě ochranného účinku oděvu se však zohledňují i jiné aspekty, jako například pohodlnost a módní trendy. ?Při výběru ochranných oděvů existuje řada nejasností a stejně tak i předsudků,? vysvětluje Veronika Lipovská, jednatelka společnosti MEWA Textil-Service s.r.o. ?Některá témata se u našich zákazníků často opakují. V této oblasti je třeba ještě hodně osvětové činnosti. Pokud zaměstnavatel provedl analýzu rizik v provozu a definoval existující rizika, stojí před těžkou otázkou: Jak teď najdou ten správný ochranný oděv? Zde však mají zaměstnavatelé možnost vyžádat si prostřednictvím interních a externích odborníků příslušnou podporu. Společnost MEWA takovou podporu nabízí, aby byly nakonec vybrány takové osobní ochranné pomůcky (OOP), které budou zaměstnance optimálně chránit, přičemž ti je budou také rádi nosit,? dodává Veronika Lipovská.

Ať teplotní vlivy, odletující jiskry nebo chemické látky - ochranné oděvy od společnosti MEWA nabízejí potřebnou bezpečnost v mnoha oborech.

Spolehlivé a praktické
MEWA nabízí ochranné oděvy formou služby. V tomto případě zákazník dostane od jednoho poskytovatele jak poradenství při výběru, tak i dodání OOP až po péči o ně a potřebnou výměnu. Konkrétně to znamená, že oděv bude poskytnut, vyzvednut, opraven, čerstvě vyprán a opět dodán. Zde se klade důraz na to, aby se s oděvem zacházelo řádně a i po vyprání odpovídala jeho ochranná funkce stavu techniky. Pečlivá kontrola a odborná údržba znamenají plus pro bezpečnost zaměstnanců, neboť nesprávnou péčí poškozené nebo nedostatečně vyčištěné ochranné pracovní oblečení již nepředstavuje spolehlivou ochranu.

Ať teplotní vlivy, odletující jiskry nebo chemické látky - ochranné oděvy od společnosti MEWA nabízejí potřebnou bezpečnost v mnoha oborech.
MEWA Textil-Management
Společnost MEWA se svými 42 pobočkami zásobuje podniky po celé Evropě pracovním a ochranným oblečením, čisticími utěrkami pro průmyslové využití, rohožemi, ale také kompletním systémem služeb pro čištění součástek. Výrobky pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci je možné objednat v katalogu pod značkou ?World Wide Work by MEWA?. O přibližně 172.000 živnostníků, řemeslníků a zákazníků z oblasti průmyslu, obchodu nebo gastronomie se stará 4.900 zaměstnanců. Roku 2014 dosáhla skupina MEWA obratu 583 milionů eur. Společnost MEWA byla založena roku 1908 a v současnosti se jedná o přední firmu působící v oblasti textilního managementu. V listopadu 2013 se dostala MEWA mezi 3 favority Německé ceny trvale udržitelného rozvoje v kategorii ?Německé produkty/služby?. Společnost byla roku 2013 podruhé oceněna nakladatelstvím Deutsche Standards ?Značkou století? a dále byla roku 2015 podruhé vyznamenána jako ?Vedoucí značka na světovém trhu?.

V závislosti na oblasti použití má zákazník na výběr různé kolekce ochranného oděvu.

Kontakt:
MEWA Textil-Service s.r.o.
K Bílému vrchu 2946/2
193 00 Praha 9 - Horní Počernice
www.mewa.cz

Další informace a kontakt pro média:
MediaTrust Communications spol. s.r.o.
Madeleine Neuse
e-mail: mneuse@mediatrust.cz
tel.: +420 603 556 410

MEWA Textil-Management ve filmu:
Více o společnosti MEWA naleznete na www.youtube.com/user/mewacz.
Sledujte společnost MEWA na Twitteru: twitter.com/mewa_cz