Zpět na informační servis

Výrobce příslušenství Lehnhoff patří společnosti Komatsu

3. prosince 2015
Text redakce PR článek

Společnost Komatsu koupila všechny akcie německé rodinné společnosti Lehnhoff, která se již 55 let zabývá výrobou příslušenství pro stavební stroje, v současné době pak především rychloupínačů, lopat a lžic.

Pro společnost Komatsu znamená tento obchod rozšíření jejího produktového portfolia, Lehnhoff zase bude moci vstoupit na mezinárodní trhy a využít finanční a technologické síly silného japonského výrobce stavebních strojů. Produkty Lehnhoff se samozřejmě objeví i v nabídce společnosti KUHN - BOHEMIA, která je výhradním distributorem stavebních strojů Komatsu na českém trhu.

"Rozhodnutí naší společnosti používat systém pro upínání lopat ?Lehnhoff? padlo již v roce 2013, a s ohledem na uvedenou změnu se ukázalo jako velmi prozíravé. Hlavní přínos pro naše zákazníky vidím v transparentnosti námi nabízených řešení a další posílení důvěry v produkty Komatsu na našem trhu." uvedl ředitel KUHN - BOHEMIA Daniel Sys.

Značka Lehnhoff i s novým vlastníkem - společností Komatsu - bude i nadále symbolem pro inovativní produkty v oblasti stavebního zařízení a zůstane otevřená ke spolupráci i dalšími výrobci a dodavateli stavebních strojů. Po spojení vidí obě společnosti největší přínos v kombinaci svých odborných znalostí, moderních technologií a rozsáhlé distribuční sítě.