Zpět na informační servis

Úklidové mopy značky MEWA, vytírat podlahu a šetřit záda

26. dubna 2018
Text redakce PR článek

Vytírání podlahy může způsobit bolesti zad. Správné vybavení, jakým je například vysoce savý mop, může takovým potížím zabránit.

Úklidový personál je celý den v pohybu. To zní ovšem lépe a zdravěji, než to ve skutečnosti je. Mnoho pohybů a držení těla je totiž pro tělo vysoce namáhavé. Následkem je, že si zaměstnanci stěžují na bolesti zad. Zejména vytírání podlah může zatěžovat záda. S cílem odstranit znečištění podlahy se často zvyšuje tlak na úklidový mop, což vyžaduje shrbené držení těla. Taková poloha často zatěžuje oblast bederního obratle a může vést k dlouhodobým zdravotním potížím.

Co je tedy zapotřebí učinit? Především je třeba zaměstnance seznámit se správným držením těla a s pohyby šetrnými pro záda. Vedoucí úklidové služby by měli dále dbát na profesionální vybavení. K tomu patří účinný čisticí prostředek a úklidový mop, který čistí podlahy i bez zvýšeného tlaku. Čistotu totiž nezaručuje fyzické úsilí, ale vhodné nástroje a čisticí prostředky.

Poskytovatel textilních služeb MEWA nabízí kromě pracovních oděvů také úklidové mopy, které jsou schopné absorbovat obzvlášť velké množství nečistot a zaručují čistotu bez náročného a namáhavého tlačení a drhnutí. Tím se podporuje způsob úklidu, který je šetrný pro záda. Existují tři různé jakosti: mop z mikrovláken pro hladké a lehce strukturované podlahy, plyšový mop z mikrovlákna s vysokou savostí pro silně strukturované podlahy, jakož i tuftovaný mop z polyesteru a bavlněné příze pro všechny hladké podlahy.

Všechny mopy si můžete u společnosti MEWA pronajmout, což zahrnuje vyzvednutí, praní a odevzdání. Společnost MEWA rovněž nabízí vhodné systémy sklopných držáků a úklidové vozíky.