Zpět na informační servis

Soutěž Nejlepší výrobce stavebnin roku 2013: kdo dělá kvalitně a poctivě, nemusí se bát o výsledek

11. června 2014
Text redakce

Uzávěrka přihlášek do 7. ročníku soutěže Nejlepší výrobce stavebnin roku 2013 je již 30. 6. 2014.

Cílem soutěže je upozornit odbornou i laickou veřejnost na nejmodernější výrobní provozy a závody průmyslu stavebních hmot v České republice s jejich progresivními výrobky pro stavebnictví a ostatní průmysl. Současně ukázat, že i výroba stavebních hmot a materiálů může být z hlediska ochrany prostředí šetrná, moderní a úsporná. Soutěž přispívá k propagaci tohoto odvětví.

Přihlášené firmy, výrobní závody, provozy průmyslu stavebních hmot jsou posuzovány zejména podle následujících kritérií:
Dosahovaná kvalita výrobků.
Ekonomická úspěšnost, silná pozice na trhu.
Energetická náročnost výroby.
Zlepšování životního prostředí a řešení odpadového hospodářství.
Zavádění systémů řízení jakosti výroby.
Investiční činnost do výrobního zařízení.
Dosažená produktivita a zaměstnanost.

Zviditelnění firem jistě vydá signál, že i v tomto období, které není pro stavebnictví a výrobu stavebních hmot a materiálů nikterak lehké, neodcházejí z trhu tradiční výrobci. Zároveň pořadatelé upozorňují vítězné firmy z předchozích ročníků, že předchozí úspěch je v žádném případě nediskvalifikuje od možnosti zvítězit znovu a obhájit tak dřívější úspěch.

Vzhledem k tomu, že termín pro přihlášení do soutěže se nezadržitelně blíží, je nejvyšší čas podat vyplněnou přihlášku do soutěže.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny tradičně na nominačním slavnostním odpolední na Vyšehradě dne 23. 9. 2014 a dne 9. října 2014 také i v rámci slavnostního odpoledne Dnů stavitelství a architektury. Budeme se těšit na Vaši účast v soutěži.

Organizátory soutěže jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, ÚRS PRAHA, a.s. a Ministerstvo průmyslu a obchodu. Mediálním partnerem soutěže je Časopis stavebnictví.
Podmínky soutěže, formulář přihlášky a veškeré další informace o soutěži najdete na následující webové adrese:

http://www.urspraha.cz/clanek.html?id=658.