Zpět na informační servis

Schlieger představuje patentovaný bezrámový fotovoltaický panel

10. února 2023
Text redakce PR článek

Společnost Schlieger představuje na veletrhu Solar Praha 2023 nový bezrámový fotovoltaický panel DAH Solar 550 W. Jeho patentovaná bezrámová konstrukce přináší vyšší účinnost výroby elektrické energie o 6-15 % v porovnání s jinými panely o stejném výkonu. Tato novinka tak urychluje návratnost investice do fotovoltaických řešení.

Bezrámové fotovoltaické panely DAH Solar o výkonu 550 W jsou určeny pro instalace na střechy budov a proměňují sluneční energii na elektřinu. Při výrobě elektřiny nabízejí vysokou účinnost až 21,09 %. Patentované bezrámové řešení navíc snižuje riziko usazování prachových a pylových částic na povrchu panelů a v dlouhodobém srovnání nabízí vyšší efektivitu výroby energie než jiné panely. Jedná se tak o jeden z nejúčinnějších fotovoltaických panelů o výkonu 550 W na českém trhu.

DAH Solar 550 W pod drobnohledem

Fotovoltaický panel DAH Solar 550 W rozšiřuje nabídku solárních panelů společnosti Schlieger a jedná se o nejvýkonnější panel v jeho nabídce. Oproti většině ostatních panelů s technologii half – cell, využívá nový panel technologii 1/3 cut. Její největší výhoda spočívá v tom, že dělí panel na tři části, oproti half cell technologii, která rozděluje panel na dvě poloviny. V momentě, kdy je například na spodním okraji panelu s technologií 1/3 cut sněhová pokrývka nebo dochází k jejímu zastínění, je utlumen výkon pouze jedné třetiny panelu, zatímco dvě třetiny vyrábí na plný výkon. Pokud k zastínění dojde u panelu s half cell technologií, dochází k útlumu poloviny panelu a jen druhá polovina vyrábí elektřinu na plný výkon.

Bezrámový fotovoltaický panel DAH Solar 550 W image

Novinka nabízí také velmi vysokou tlakovou odolnost proti větru (až 2400 Pa) a sněhu (až 5400 Pa). Na výkon panelu bude poskytována nadstandartní záruka v délce 30 let. Na mechanické části panelu je záruka 12 let.

„Nový panel uvádíme na trh v době rostoucího zájmu o instalace fotovoltaických elektráren. Jen za minulý rok jsme po celé České republice nainstalovali celkem více než 3500 fotovoltaických elektráren, tepelných čerpadel a systémů solárních kolektorů. Letos plánujeme toto číslo ještě navýšit,“ uvedl   Pavel Matějovič, provozní ředitel společnosti Schlieger.

Instalace fotovoltaickch panel na rodinnm dom

Co dalšího můžete vidět na stánku v hale 4?

Schlieger na Solar Praha 2023 kromě výše zmíněného bezrámového fotovoltaického panelu představuje panely Amerisolar 550 W, systém solárních kolektorů EuroSol K02 i tepelná čerpadla Schlieger Premium X11 a Premium X21. Návštěvníci si mohou do 11. února prohlédnout i další komponenty fotovoltaických elektráren – například asymetrické střídače a baterie SOFAR nebo nabíječku elektromobilů Schlieger Dualpoint: Smart, která jako jediná na trhu nabíjí 2 elektromobily najednou. Na stánku máte možnost se poradit i s odborníky, kteří posuzují, navrhují a posléze realizují nejvhodnější individuální řešení a pomáhají se zajištěním dotací z programu NZÚ.