Zpět na materiály, výrobky, technologie

Renovace odpadů bez bourání zdí: dnes už žádný problém!

4. června 2024
PR článek

Staré české rčení zní: když už něco děláš, udělej to pořádně. Bohužel se tím neřídily opravy mnoha starších domů v naší zemi. Na první pohled by se mohlo zdát, že jsou zrenovované od hlavy až k patě. Hlava – kuchyně a koupelny – jsou krásné, obložené moderními obklady. Tělo domu – fasády, okna, vchodové dveře, chodby a výtahy – jsou také často zánovní, čisté, zkrátka v perfektním pořádku.


Na co se ale často zapomnělo jsou vnitřní „orgány“, které zestárly a nejsou na očích – staré rozvody ve zdech praskají, prosakují v netěsných spojích a jsou z velké části za léta provozu zanesené až k patě – přípojce do veřejné kanalizace. A to je právě příslovečná Achillova pata českých domů, zranitelné místo, které dokáže majitelům při havárii způsobit obrovské komplikace. Vždyť kdo by si chtěl nechat sekat do zdí v pěkných koupelnách a kuchyních, aby se daly vyměnit stoupačky a přípojky?

My ve společnosti ReLiner víme, jak na to: zcela bez bourání! Naši technologii bychom přirovnali k laparoskopickým operacím orgánů a cév v lidském těle, kdy tato metoda byla vyvinuta pro co nejšetrnější zásah pro organismus bez velkých a dlouho se hojících jizev.

Stejně tak i naše metoda se obejde bez sekání do zdí, abychom co možná nejméně narušili soukromí a majetek nájemníků a majitelů bytů. Vše je totiž prováděno zevnitř pod kontrolou kamer. Umíme v podstatě vytvořit úplně nové potrubí uvnitř toho starého. Tento systém je určen výhradně pro kompletní renovace odpadního potrubí po jednotlivých stoupačkách, a to včetně přípojek (nikoliv pro částečné sanace např. při havárii). Touto metodou jsme schopni v domech kompletně opravit i dešťové svody a vzduchotechniku. Renovaci už proto není třeba odkládat jako něco, čeho se každý obává. Dá se udělat včas, plánovaně a s minimálním nepohodlím - a hlavně ušetří stresové situace při havárii. Pak už totiž často není jiná možnost, než sekat do zdí…

Čistá práce na světové úrovni

Velkou výhodou této metody je rychlost a kvalita provedení prací. Všichni naši technici jsou zaškoleni u mateřské firmy v Nizozemsku, která už zrenovovala tisíce bytů s potrubím všeho druhu (litina, plast, azbest). Přinášíme tak na český trh nejen novou technologii, ale i západoevropskou kvalitu a čistotu práce. Například odpadní stoupačku se čtyřmi byty nad sebou zvládneme za týden včetně přípojek. Nájemníci pocítí největší rozdíl nejen v rychlosti, ale hlavně v komfortu. Tak například každý den od večera do rána jim umožníme používat sprchy i kuchyně. To by bylo s vysekaným potrubím prostě nemyslitelné. Odpojená zůstane jen toaleta, tu ale nahradíme dočasnou chemickou, zcela moderní a bez zápachu.

Transparentní v každém kroku

Společnost ReLiner využívá optimální kombinaci různých technik, všechny jsou ale založeny na epoxidovém nástřiku zevnitř potrubí. Ten nanášíme rotační tryskou v tenkých vrstvách o tloušťce cca 1 mm. Celý proces opakujeme třikrát. Všechny naše aktivity sledujeme speciálně vyvinutými kamerami a vše také zaznamenáváme. Na své potrubí se tak můžete podívat zevnitř, a to před i po provedení prací. Záznamy vám zůstanou k dispozici i pro případné pozdější použití. Navíc se tato metoda dá použít i na potrubí s ­malým průměrem. Naše nejmenší tryska má pouze 22 mm, abychom mohli takto ošetřit i přípojky v celé domě. Základem je ale pro nás kvalitní vyčištění. Odpadní potrubí může totiž během desítek let užívání ztratit až polovinu svého vnitřního průměru. Je to způsobeno hlavně korozí, nečistotami a mastnotou, které se nabalují na stěnu. A my to díky speciálním strojům a našim zkušenostem umíme odstranit.

Rychle, čistě – ale hlavně i za výhodnou cenu!

Nejen že jsme rychlí, ale jsme i levnější, než je klasická metoda vysekání potrubí ze zdí a následná výměna za nové. Pracujeme rychle a téměř neviditelně, často ­přistupujeme do potrubního systému ze střechy nebo ze sklepa domu. Jak rádi říkáme: my si jdeme vlastní cestou a jdeme přitom z cesty vám.

www.reliner.cz