Zpět na informační servis

Problematika zastřešení teras

11. ledna 2016
Text redakce PR článek

Zvažujete zastřešit terasu svého rodinného domu? Věřte, že rozhodně nejste sami. Podobný plán by totiž chtělo v poslední době zrealizovat mnoho Čechů - a spousta z nich se do toho už pustila. Vzhledem k neustále se zvyšující životní úrovní jsou už pro mnohé lidi obyčejné slunečníky zkrátka málo.

Volba typu zastřešení

Jaký typ zastřešení terasy zvolit? Vše samozřejmě závisí na tom, co od zastřešení očekáváte.

  • Pokud je vaším cílem pouhá ochrana před sluncem, jistě vám poslouží markýza či sluneční plachta. Budete se však muset smířit s tím, že je při silném větru nutné vše stáhnout.
  • Jestli ale od zastřešení očekáváte i ochranu před větrem a deštěm, tak máte před sebou složitější úkol.
  • Pokud chcete kompletně uzavíratelnou terasu, měli byste to raději nechat na profesionální firmě, která ví, jak zastřešení teras vyřešit. Je nutné předejít tomu, aby se pod zastřešením nedržela přílišná vlhkost a za slunného dne se terasa nepřehřívala.

Pozor na zákony
Nezapomínejte, že větší rekonstrukce mohou podléhat stavebnímu řízení. U některých typů zastřešení úřady vyžadují stavební povolení. Příliš aktivní úředník a nedobré sousedské vztahy vám plány s terasou mohou velmi zkomplikovat.

Zhodnoťte svoje možnosti a schopnosti
Každý, kdo přemýšlí, že se do zastřešení terasy pustí sám, by měl upřímně a sebekriticky zhodnotit, jestli na takovou akci stačí a zda má dostatečné znalosti. Dobře zastřešená terasa výrazně zvedne kvalitu života v domě, ale špatně provedené zastřešení vám přinese jen potíže. Ve většině případů je nejlepší cestou oslovit renomovanou firmu a vybrat si od ní projekt na klíč. ALBIXON nabízí své řešení variabilního modulového zastřešení SKYTRIUM. Jedná se o velmi elegantní řešení, které se hodí k různým typům domů.

Co říci na závěr? Pořádně si rozmyslete, co od zastřešení očekáváte a jaké jsou vaše možnosti. Podle toho se rozhodněte pro typ řešení. Nakonec si rozmyslete, jak projekt realizovat. Zastřešení terasy je poměrně zásadní krok a nevyplatí se jej podcenit.