Zpět na informační servis

Poslední kolo akce Isover50 ocenilo Multi-Komfortní dům

12. prosince 2016
Text redakce PR článek

Vyhlášení závěrečného kola akce Isover50 přineslo dalších pět majitelů kamionu izolace zdarma, mezi nimiž se umístil i Multi-Komfortní dům. Oceněnými stavbami jsou Pasivní rodinný dům Praha - Libuš, Pasivní rodinný dům Stříbrná, Novostavba rodinného domu v Tachově, Pasivní rodinný dům Active Smart a Novostavba rodinného domu Kunštát. Šestým kolem akce Isover50 končí s pozitivní bilancí 30 rozdaných kamionů izolace zdarma.

V případě projektu pasivního rodinného domu Praha - Libuš zaujal porotce důraz, který majitelé kladli na komfort bydlení. ?Dům se vyznačuje velmi nízkou energetickou náročností, v tomto případě 13 kWh/(m2a). Jde o případ tzv. Multi-Komfortního domu, který dbá na hlavní aspekty ovlivňující dobrý pocit z bydlení. Jde především o akustiku, tepelnou pohodu, výměnu vzduchu, nebo bezpečnost při zachování vysoké flexibility designu stavby,? uvádí Libor Urbášek, člen poroty. Jde tak o pátou stavbu tohoto typu, kterou porota vybrala v rámci akce Isover50.

?Stavím dům svých snů v provedení pasivní. A plánuji stavbu z kvalitních materiálů, abych se v domě cítil spokojeně a zdravě. Na trhu je mnoho výrobců různých stavebních materiálů, ale materiál ISOVER považuji za velmi kvalitní. Když jsem se o akci Isover50 dozvěděl, řekl jsem si proč nezkusit štěstí a třeba to vyjde,? říká Vladimír Mojžíš, jeden z výherců kamionů izolace zdarma. Všechny oceněné stavby za celou dobu konání akce Isover50 mají jedno společné, a tím je velmi nízká energetická náročnost díky správné volbě kvalitní izolace.

Porota složená z odborníků od března 2016 každý měsíc vybírala stavby, které ocenila kamionem izolace zdarma. Mezi kritéria patřilo architektonické řešení, stavebně-technické řešení, kvalita vnitřního prostředí a v neposlední řadě energetická náročnost. Akci Isover50 uspořádala společnost Isover u příležitosti 50. výročí výroby minerálních izolací v Častolovicích. Všech 30 staveb, které byly oceněny kamionem izolace zdarma, ale i mnoho dalších staveb přihlášených do akce, si můžete prohlédnout na webové stránce www.isover50.cz.

Pasivní rodinný dům Stříbrná

Novostavba rodinného domu v Tachově

Pasivní rodinný dům Active Smart

Novostavba rodinného domu Kunštát