Zpět na informační servis

Poslední kolo akce Isover50 ocenilo Multi-Komfortní dům

12. prosince 2016
Text redakce PR článek

Vyhlášení závěrečného kola akce Isover50 přineslo dalších pět majitelů kamionu izolace zdarma, mezi nimiž se umístil i Multi-Komfortní dům. Oceněnými stavbami jsou Pasivní rodinný dům Praha - Libuš, Pasivní rodinný dům Stříbrná, Novostavba rodinného domu v Tachově, Pasivní rodinný dům Active Smart a Novostavba rodinného domu Kunštát. Šestým kolem akce Isover50 končí s pozitivní bilancí 30 rozdaných kamionů izolace zdarma.

V případě projektu pasivního rodinného domu Praha - Libuš zaujal porotce důraz, který majitelé kladli na komfort bydlení. ?Dům se vyznačuje velmi nízkou energetickou náročností, v tomto případě 13 kWh/(m2a). Jde o případ tzv. Multi-Komfortního domu, který dbá na hlavní aspekty ovlivňující dobrý pocit z bydlení. Jde především o akustiku, tepelnou pohodu, výměnu vzduchu, nebo bezpečnost při zachování vysoké flexibility designu stavby,? uvádí Libor Urbášek, člen poroty. Jde tak o pátou stavbu tohoto typu, kterou porota vybrala v rámci akce Isover50.

?Stavím dům svých snů v provedení pasivní. A plánuji stavbu z kvalitních materiálů, abych se v domě cítil spokojeně a zdravě. Na trhu je mnoho výrobců různých stavebních materiálů, ale materiál ISOVER považuji za velmi kvalitní. Když jsem se o akci Isover50 dozvěděl, řekl jsem si proč nezkusit štěstí a třeba to vyjde,? říká Vladimír Mojžíš, jeden z výherců kamionů izolace zdarma. Všechny oceněné stavby za celou dobu konání akce Isover50 mají jedno společné, a tím je velmi nízká energetická náročnost díky správné volbě kvalitní izolace.

Porota složená z odborníků od března 2016 každý měsíc vybírala stavby, které ocenila kamionem izolace zdarma. Mezi kritéria patřilo architektonické řešení, stavebně-technické řešení, kvalita vnitřního prostředí a v neposlední řadě energetická náročnost. Akci Isover50 uspořádala společnost Isover u příležitosti 50. výročí výroby minerálních izolací v Častolovicích. Všech 30 staveb, které byly oceněny kamionem izolace zdarma, ale i mnoho dalších staveb přihlášených do akce, si můžete prohlédnout na webové stránce www.isover50.cz.

Pasivní rodinný dům Stříbrná

Novostavba rodinného domu v Tachově

Pasivní rodinný dům Active Smart

Novostavba rodinného domu Kunštát

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500 | 24. 4. 2024 08:28
Tracy is unable to log error.