Zpět na informační servis

Oslavy v českých lesích! Zapojte se i vy a vyhrajte.

10. května 2017
Text redakce

Přijďte v květnu do lesa a oslavte Týden lesů. Cílem akce, kterou organizuje Lesní pedagogika už po sedmé, je umožnit lidem navštívit les s odborníky - lesníky, kteří mu rozumějí. Při nevšední procházce lesem veřejnost lépe pochopí význam našich lesů a dřeva, které je díky péči českých lesníků naší významnou obnovitelnou surovinou. Návštěvníci tak pochopí téma této celorepublikové akce Týden lesů, že ?Dřevo je cesta k rovnováze na Zemi?. Na návštěvníky čeká zajímavý program a také nálepky a placky s motivem Dřevo je cesta zdarma. Tipy na to, kam vyrazit, najdete v kalendáři akcí.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Využíváním dřeva z českých lesů chráníme životní prostředí. Pro zájemce o podrobnější informace o tomto tématu je připravena informační brožura, která bude v rámci Týdne lesů rozdávána. V ní se dozví, že naše lesy jsou ve skvělém stavu, české dřevo je obnovitelná surovina a jejím využíváním chráníme životní prostředí! Milovníci dat ocení graf znázorňující zásoby dříví v lesích, které se od roku 1930 zdvojnásobily. Další dobrou zprávou je, že plochy porostlé lesem u nás přibývá, např. za rok 2015 přibylo 2016 ha (tj. cca 504 Václavských náměstí)!

Téma ročníku vychází z osvětové kampaně Dřevo je cesta, kterou organizuje Nadace dřevo pro život. Ta ve spolupráci s Lesní pedagogikou vyhlásila fotografickou soutěž pro děti o hračky ze dřeva v celkové hodnotě 4 500 Kč. Zapojte se i vy a vyhrajte!

Fotosoutěž Staň se lesníkem a vyhraj!
Lesníci se o naše lesy starají trvale udržitelným způsobem. To znamená, že lesy nejen kácí, ale především vysazují. Díky tomu je naše dřevo obnovitelnou surovinou. Když si tedy z tohoto dřeva něco koupíme (stůl, hračky, papír), chráníme tím životní prostředí!

Soutěž: Staň se lesníkem i ty. Vyfoť, nebo natoč, jak se ty a tví kamarádi staráte o les (sázíte stromek, čistíte les apod), nebo třeba vyrábíte něco ze dřeva. Fotku nebo video nám pošli a my je vystavíme na Facebooku Lesní pedagogiky (www.facebook.com/lesnipedagogika). Na začátku června vybereme 3 vítěze, kteří vyhrají ceny v celkové hodnotě 4 500 Kč.

Podrobná pravidla si přečti zde.

P. S.: Důležité je, aby fotka/video znázorňovalo téma soutěže, nemusí být pořízeny během akcí k Týdnu lesů.

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}