Zpět na materiály, výrobky, technologie

Okna do plochých střech

27. září 2022
PR článek

V budovách s plochými střechami někdy nelze použít standardní fasádní okna. V těchto případech jsou ideálním řešením speciální okna do plochých střech.


Konstrukce

Rám okna do plochých střech je vyroben z vícekomorových PVC profilů. Vnitřní povrch rámu je bílý (RAL 9010). Materiál profilů je odolný vůči působení kyselin, s malou nasákavostí vlhkosti, proto lze okna použít v každé místnosti. Vnitřek profilů je vyplněn termoizolačním materiálem (polystyren), což zlepšuje parametry výrobku. Dodatečné přítlačné profily rámu usnadňují spojení světlíku se střešní krytinou. V oknech s elektrickým ovládáním je pohon umístěn v křídle, což omezuje nepříznivé vlivy atmosférických podmínek (déšť, sníh), má pozitivní vliv na životnost pohonu a ovládacích prvků a zvyšuje jeho bezporuchovost. Elektricky ovládaná okna jsou navíc vybavena dešťovým senzorem – automaticky aktivuje funkci zavírání otevřeného křídla při dešti.

Hlavní výhody

Energeticky úsporná konstrukce

Okna do plochých střech FAKRO díky vhodné konstrukci zaručují velmi dobré termoizolační parametry. Okna jsou dostupná s dvojskly, trojskly nebo čtyřskly, a okna typu C jsou navíc vybavena kopulí.

Bezpečnost

Okna do plochých střech Secure jsou speciální verzí oken zvyšujících provozní bezpečnost a ochranu budovy proti vloupání. Tento typ oken splňuje evropskou 2. bezpečnostní třídu RC 2 dle EN 1627.

Velké množství přirozeného světla

Díky speciálně navrženým tvarům profilů křídel a rámů se okna do plochých střech charakterizují až o 16 % větší plochou prosklení v porovnání s konkurenčními řešeními.

Montáž v zelených střechách

Okno může být osazeno na přídavném, 15 cm vysokém montážním rámu XRD, který umožňuje zvednout okno a namontovat ho např. v zatravněné zelené střeše. V případě okna DXW se zvýšenou nosností a sklem s protiskluzovým povrchem, umožňuje jeho speciální konstrukce také bezpečnou chůzi po okně.