Zpět na informační servis

Největší přehlídka elektromobility v ČR

14. března 2016
Text redakce PR článek

Elektromobilita a veletrh AMPER patří k sobě. Od 15. do 18. 3. si na Výstavišti v Brně můžete v rámci AMPER Motion prohlédnout a otestovat jízdní vlastnosti nejnovějších plně elektrických, či hybridních vozů značek BMW, Kia, Nissan, Peugeot, Škoda, Tesla, Toyota, Lexus a Volkswagen.

Budete se moci projet elektrobusem EKOVA, novou éru městské mobility představí elektro-koloběžky E-TWOW a rychlé a inovativní vozíky motocyklového závodníka, držitele světového rekordu a průkopníka české účasti na Dakarské Rallye Ivo Kaštana Rid-e. Neproletíte se, ale uvidíte plnohodnotné elektrické letadlo Phoenix. Poznáte nejmodernější infrastrukturní zařízení, zjistíte jak rozsáhlé je pokrytí dobíjecími stanicemi a jakými aplikacemi s nimi bezpečně komunikovat. Premiérově budou na veletrhu i americké plně elektrické motocykly Zero a španělské Volta či Torrot. Poprvé se na veletrhu v ČR představí také automobil Fisker Karma, který získal mj. ocenění pořadu Top Gear. Více informací o AMPER Motion najdete na http://www.amper.cz/program/amper-motion.htmlAbecední seznam aktuálně přihlášených exponátů:

BMW i3
BMW i3
BMW i8
EKOVA Electric 12
E-TWOV - koloběžky
FIDO ELECTRO
Fisker Karma
KIA SOUL EV
Lexus NX300h
LUKA EV
Nissan e-NV200
Nissan LEAF
Nissan LEAF
Nissan LEAF
Peugeot 106
Peugeot iOn
Peugeot iOn
Phoenix Air - letadlo
POLYFAZER
Renault Zoe
Rid-e - rychlé vozíky
S-BAT
Škoda Citigo
Tesla S
Tesla S
Tesla S P85Plus
Tesla S85D
Tesla S85D
Torrot - dětské motocykly
Torrot - kola
Toyota Prius
Toyota RAV4 Hybrid
Volta - motocykly
VW e-Golf
VW e-Up!
VW Passat GTE
ZERO FX - motocykly

AMPER Motion je významným doprovodným programem veletrhu AMPER, se zaměřením na dynamicky se rozvíjející oblast elektromobility. Pro návštěvníky i vystavovatele velice atraktivní přehlídka elektromobilů, automobilů s hybridním pohonem a nejmodernějších infrastrukturních zařízení pro elektromobily se uskuteční na připravovaném veletrhu AMPER již po páté. Koncentrován bude zejména na venkovní ploše Výstaviště Brno v bezprostřední blízkosti haly F.

Veletrh AMPER / AMPER Motion
15. - 18. 3. 2016
Výstaviště Brno