Zpět na materiály, výrobky, technologie

Nejlepší akustické panely a panely pohlcující zvuk

8. dubna 2021
PR článek

Umístění panelů pohlcujících zvuk je každým dnem čím dál častější. Každý rád poslouchá hudbu nebo pracuje v prostoru, který nelze rušit. Proto mají akustické obrázky obrovské nákupní rozlišení. Nejsou příliš drahé, ale bude to záležet na měřičích, o kterých chcete uvažovat. V tomto webovém prostoru vám nabízíme speciální panely pohlcující zvuk, kdekoli je potřebujete, každého ze všech stylů a designů, které vás napadnou. Akustické panely je můžeme velmi jednoduše definovat jako struktury různých materiálů, které zpracovávají izolaci nebo absorpci zvuku v akustických prostorech. Aby mohli vykonávat svou práci, mají panely obvykle různé tvary. Nejoblíbenější nebo nejpoužívanější je klín, který může být hladký nebo může mít na povrchu určité nepravidelnosti. Stejným způsobem je velmi běžné najít pyramidové a trojúhelníkové modely, což jsou ostatní, které si uživatelé nejvíce kupují. To samé platí pro šestihranné akustické panely, které se od ostatních odlišují tím, že dokážou zachytit nižší frekvence.


K čemu jsou akustické panely?

Akustický panel slouží k útlumu, absorpci, dokonce k zaostření, frekvencí v místnosti. Na základě těchto funkcí lze tyto týmy použít na různých místech. Najdeme tedy akustické panely pro nahrávací studio, akustické panely pro hlediště, rozhlasové kabiny atd.

Opravdu neexistuje místo, kde by přestali být užiteční. Od divadla až po váš vlastní pokoj, dobrý panel izoluje zvuk a dá vám hlasitost, které se vám jinak nevyrovná. Jako by to nestačilo, tyto panely fungují různými způsoby. Můžete se rozhodnout je umístit svisle, což je nejtradičnější, nebo jít na zavěšení akustických panelů, které jsou stejně užitečné a lze je umístit stejně snadno.

Zde jsou některé typy akustických panelů:

V současné době existuje mnoho druhů a typů akustických panelů různých značek. Abychom zmínili jen několik příkladů, existují mobilní panely, akustické stěnové panely a také akustické vnější panely, z nichž každý má svůj vlastní konkrétní účel. To neznamená, že ne všechny slouží k izolaci zvuku určitého prostoru. Dojde k tomu, že je lze snáze přemisťovat (v případě mobilních telefonů) nebo je umístit ven a ne do krytu.

1. Izolační panely

Izolační akustické panely jsou obecným modelem, vynikajícím designem. Proto jsme je umístili na první místo. Tyto panely se vyznačují tím, že slouží proti nepříjemným zvukům, které vznikají nebo jsou generovány vnějšími zdroji na místo, kde jsou umístěny. Panely tohoto typu mají v průměru dostatečnou kapacitu k zastavení až na velmi vysoké procento hlukových decibelů. Tato kapacita je činí více než ideálními, pokud je ve vašem prostředí velmi vysoká emise hluku.

2. Absorpční panely

Na druhou stranu, absorpční akustické panely jsou ty, které pracují se vším, co je dozvukem na vysokých a středních frekvencích. Jsou navrženy tak, aby je omezovaly a kontrolovaly, jakmile k nim dojde. Dalo by se říci, že právě od této absorpční funkce je odvozen její název. To však není jediný úkol, který tento model může splnit.
Jako akustické panely pro vnitřní stěny (místnosti, místnosti atd.) Mohou snadno eliminovat všechny druhy nežádoucích ozvěn a současně značně zmírnit účinky, které obvykle rezonanční režimy způsobují. U všech funkcí, které jsme popsali, používají tyto panely vysoce výkonnou akustickou pěnu. Díky svým vlastnostem zachycuje frekvence se značnou výhodou oproti ostatním modelům.

3. Akustické dřevěné panely

Akustické dřevěné panely jsou současně jedním z nejrůznějších modelů. V průběhu let bylo přidáno stále více návrhů s novými funkcemi. Důvodem je možná to, že dřevo jako materiál poskytuje dvě klíčové věci: odolnost a eleganci. Pokud jde o tyto panely, je třeba také říci, že mají vysokou úroveň absorpce. Vrátíme-li se k rozmanitosti designu, panely tohoto typu přicházejí s různými texturami: měkké, hladké, rustikální ... Také dřevo není vždy stejný tón, některé jsou tmavší, jiné světlejší. Všechny tyto faktory ve zkratce poskytnou prostředí velmi dobrý obraz. Koneckonců neexistuje žádný důvod, proč by panel neměl vypadat dobře v prostoru, kam jej umístíte.