Zpět na osobnosti, rozhovory

Nedostavěný úsek polské dálnice musí po blamáži s Číňany dokončit česká firma

?Po nuceném odchodu čínské firmy se na stavbě více než půl roku nepracovalo, staveniště po tuto dobu zajišťovala pouze hlídací služba a docházelo k postupné devastaci nedokončeného díla. Stavební objekty byly zanechány v různém stupni rozpracovanosti a v různé kvalitě provedených prací,? vzpomíná Ing. Antonín Brnušák, ředitel Divize dopravní stavby SMP CZ, a.s.

Autor:


Pracoval téměř třicet let jako redaktor a posléze vedoucí tiskového odboru firem Vodní stavby Praha a Zakládání staveb. Od vzniku časopisu Stavebnictví je členem jeho redakce, kde mimo jiné vede rubriku Osobnosti stavitelství. Svůj dlouhodobý zájem o historii stavebního odvětví promítl do stejnojmenné knihy vydané v roce 2016.

Ing. Antonín Brnušák je špičkovým manažerem s dlouhodobými zkušenostmi v oboru dopravních staveb, zejména mostních konstrukcí. Jeho současným stěžejním úkolem je organizování účasti SMP CZ, a.s., na úspěšném dokončení stavebních prací v úseku dálnice A2 v Polsku. Ten česká společnost převzala v minulém roce.

Celý článek naleznete v archivu čísel (č. 03/2012).

Ing. Antonín Brnušák