Zpět na informační servis

Navštivte 10. Mezinárodní veletrh dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů

30. ledna 2015
Text redakce

Ve dnech 11. - 14. 2. 2015 máte jedinečnou možnost návštívit úzce specializovaný veletrh, který si během své historie vybudoval pozici č. 1 na veletržním poli v ČR v oblasti dřevostaveb. Veletrh Dřevostavby oslaví deset let existence a jubilejní ročník přinese stejně jako ročníky minulé rozmanitý doprovodný program, který je určen pro odborníky i laiky. Program konference pružně reaguje na aktuální trendy v oblasti dřevostaveb. Každý výstavní den se doprovodný program dotýká nejdůležitějších témat architektury, konstrukcí, technologií, úspor energií a financí, potřebných k realizaci stavby.

RigiStabil: Ideální řešení pro dřevostavby
Sádrokartonová konstrukční deska RigiStabil přidala k tradičním vlastnostem klasického sádrokartonu nové a zcela revoluční vlastnosti. Nižší hmotnost desky, snadná instalace a ekonomická výhodnost udělá radost jak investorům tak i montážníkům. RigiStabil je díky moderní receptuře sádrového jádra a díky novému speciálnímu kartonu mnohem pevnější a odolnější. Deska se vyznačuje také mnohem vyšší houževnatostí a nosností. RigiStabil spolehlivě unese konzolově až 80 kg, což ji činí použitelnou v prostorách, kde jsou vyšší zátěžové nároky. Oproti klasickým sádrokartonům je RigiStabil možné využít i ve vysoce vlhkém prostředí. Výsledná kombinace inovačních zásahů posunula využití sádrokartonu do oblastí, kam dosud dosáhly jen homogenní materiály. Konstrukční sádrokartonovou desku RigiStabil je tedy nyní již možné použít dokonce i pro nosné konstrukce nebo ve vnějším prostředí. Sádrokartonová deska RigiStabil disponuje díky svému konstrukčnímu řešení širokou škálou použití:

  • Určená do nosných i nenosných konstrukcí nejen v dřevostavbách
  • Vhodná pro příčky, předstěny, podhledy a podkroví na dřevěných latích i kovových profilech
  • Pevná, odolná, snadno manipulovatelná, k použití i v prostorách se zvýšenou vlhkostí a s požadavky na vyšší požární odolnost
  • Určená pro zavěšování těžších předmětů - spolehlivě unese konzolově až 80 kg (např. kuchyňskou závěsnou linku, skříňky apod.)
  • Lze ji využít i ve vnějším prostředí

Zátěžový test
Na stánku společnosti Rigips budete mít možnost vyzkoušet novou desku RigiStabil v praxi. Zátěžový test si mohou vyzkoušet opravdu všichni a přesvědčit se tak o nosných vlastnostech RigiStabilu, se kterým je možné řešit konstrukce se zvýšenými požadavky na mechanickou odolnost. V zavěšování těžších předmětů předčí RigiStabil v mnoha případech i sádrovláknité desky, neboť spolehlivě unese konzolově až 80 kg při použití vhodných kotevních prostředků, což nalezne uplatnění především při instalaci kuchyňských linek nebo jiných úložných zařízení. Přijďte se přesvědčit sami!

Zátěžový test desky RigStabil

www.rigips.cz
www.drevostavby.eu