Zpět na materiály, výrobky, technologie

Lehké betony Liapor

1. dubna 2020
PR článek

Český výrobce Lias Vintířov dodává na trh dvě suché směsi pro přípravu lehkého betonu - Liapor Mix a Liapor Mix final. Obě se skládají z cementu a kameniva Liapor, liší se velikostí frakce. Nízká objemová hmotnost a vynikající tepelně izolační vlastnosti umožňují těmto betonům široké spektrum uplatnění. Materiál je nehořlavý, žáruvzdorný a ekologicky nezávadný. Směsi se dodávají v pytlích o objemu 30 l (cca 20 kilogramů u Liapor Mix a 23 kg u Liapor Mix final) a manipulace s nimi je velmi jednoduchá. Stačí přidat vodu (4 až 5 litrů na 1 pytel směsi), promíchat ručně, nebo v míchačce a aplikovat na očištěný suchý povrch. Lehké betony Liapor jsou rychleschnoucí, podklad podlahy je plně pochozí už po 24 hodinách. Celková doba vysychání je v závislosti na povětrnostních podmínkách 5 až 7 dní.


Liapor Mix je suchá směs z cementu a keramického kameniva Liapor frakce 4 – 8 mm. Liapor Mix je vhodný na všechny zpevněné povrchy s výjimkou dřevěných konstrukcí. Používá se hlavně jako lehký beton, tepelně izolační a drenážní beton pro podkladní a vyrovnávací vrstvy při rekonstrukci podlah, podklad pod podlahovým topením, ochranu inženýrských sítí, rekonstrukci keramických a klenbových stropů, izolační vrstvy, nebo lehké výplňové a vyrovnávací vrstvy. Objemová hmotnost je pouze 600 kg/m³.

ISN_6343

Liapor Mix final má obdobnou charakteristiku, ale menší frakci, a to 1 – 4 mm. Používá se zejména jako potěrový lehký beton, tepelně izolační beton a také stěrkový beton pro rekonstrukce podlah, podlahy s vyšším zatížením, ochranu inženýrských sítí, izolační vrstvy nebo finální vrstva na lehké výplňové a vyrovnávací vrstvy. Objemová hmotnost je u směsi Liapor Mix final 750 kg/m3.

ISN_6403

Aplikace obou směsí je velmi snadná, instruktážní videojemožné shlédnout na Youtube: https://youtu.be/bbZxz9PAQUI. Spotřeba materiálu je přibližně 34 kg na 1 m2 50 mm silné vrstvy. Použití lehkých betonů Liapor není vhodné, pokud okolní teplota klesne na 5 °C. Další informace naleznete na  http://www.liapor.cz.

ISN_6369