Zpět na materiály, výrobky, technologie

Komfort pro hromadné garáže

9. října 2008
redakce

Od vjezdových vrat do hromadných garáží nájemních bytů, hotelů nebo kancelářských budov se vyžaduje odolnost proti zvýšenému namáhání a zároveň velmi tichý chod. Těmto nárokům plně vyhovuje nový typ výklopných průmyslových vrat Hörmann ETE 500, který měl veřejnou premiéru na veletrhu IBF 2008 v Brně.

Autor:Vrata ETE 500 jsou navržena tak, aby umožňovala velký počet otvíracích cyklů za den. K jejich hlavním přednostem patří odolná, bezúdržbová konstrukce, kterou přestavuje bezpružinový systém fungující na principu protizávaží. Díky tomu se minimalizuje množství částí, které se časem mohou opotřebovávat. Dlouhou životnost zajišťuje také robustní provedení a použití průmyslových lamel velkého průměru, jež zamezují nadměrnému otěru stěn pláště.
Uvedený typ vrat vyniká velmi tichým chodem. Vyhovuje tak i přísným požadavkům na přípustnou hladinu hluku naměřenou v bytové jednotce umístěné nad vjezdovými vraty.
V závislosti na konkrétních potřebách lze volit provedení v provětrávací mřížce s kulatými nebo hranatými otvory a dále v optice lamely sekčních vrat. V případě speciálních požadavků na vzhled vrat si stavitel nebo investor může pořídit pouze rám a doplnit ho výplní, která plně koresponduje s fasádou budovy.
Z důvodu maximální spolehlivosti a plynulosti chodu se vrata ETE 500 dodávají výhradně s pohonem. Pro garážové prostory do 50 stání je určena kombinace s pohonem SupraMatic H. V případě vysoce frekventovaných garáží nad 50 stání je vhodné použít vrata s průmyslovým pohonem ITO 400.
Vrata splňují vysoké bezpečnostní nároky evropských norem. Jsou vybavena pojistkou proti pádu vratového křídla a zabezpečena infračervenou závorou. Samozřejmostí je zajištění proti sevření prstů. K umocnění komfortu užívání je možné dodat širokou škálu doplňků. Využít lze například možnost otevírání bezdrátovým spínačem a vyhnout se tak náročné instalaci kabelů. Bezpečnost provozu dále zvýší umístění semaforu signalizujícího vjezd a výjezd.

www.hormann.cz