Zpět na informační servis

KNAUF slaví 30 let a přináší novou akustickou desku Knauf BLUE AKUSTIK

8. října 2021
Text redakce PR článek

Akustické desky Knauf si za dobu své existence získaly přízeň projektantů, o čemž svědčí množství realizovaných projektů. Nyní přichází Knauf s další, v pořadí čtvrtou akustickou deskou BLUE AKUSTIK, která doplňuje nabídku těchto speciálních desek.

Každá deska má trochu jiné vlastnosti a parametry, přičemž rozhodující slovo má investor. Kdo potřebuje z pohledu akustické izolace to nejlepší, co na trhu existuje, vybere si Knauf Silentboard se špičkovým útlumem až 76 dB. Jinou alternativou je výrazně všestrannější deska Knauf DIAMANT, která kromě skvělých akustických vlastností (hlukový útlum až 74 dB) nabízí také vysokou pevnost a tuhost, tvrdost povrchu a odolnost vůči požáru. Pro splnění standardních akustických požadavků za nejpříznivější cenu se naopak hodí červená deska Knauf RED Piano. Ale pak je tu nová modrá sádrokartonová deska BLUE AKUSTIK, kterou si doslova vyžádal sám trh. Její parametry se z pohledu zvukového útlumu pohybují mezi DIAMANTEM A RED Pianem. Tato deska tak ztělesňuje optimální poměr mezi výkonem a cenou. Potřebujete zlepšit jenom stavební akustiku? Pak je BLUE AKUSTIK ideální volbou.

Paleta_Knauf Blue Akustik_image

Ticho za cenu menší tloušťky

Všechny vyjmenované akustické desky Knauf mají jedno společné. V konstrukci příčky respektive předsazené stěny umí tlumit hluk lépe než klasické zdivo. Konkrétní hodnoty jsou závislé pouze na výběru desky, aniž by se navyšovala tloušťka příčky. Tento efekt je založen na principu hmota-pružina-hmota, to znamená dvouvrstvého systému, který je velmi účinný, na rozdíl od jednovrstvé příčky, kde je rozhodující hmotnost a tloušťka. Výhoda, kterou ocení investoři především v bytové výstavbě, protože tam se každý centimetr navíc cení. Nízká hmotnost v případě sádrokartonových konstrukcí není vůbec na škodu, ale naopak je bonusem navíc.

Sadrokarton_Na vysku_s_textem_u

Akustické desky Knauf (RED Piano, BLUE AKUSTIK, DIAMANT, SILENTBOARD) jsou nyní schopny pokrýt nikoli jen velmi rozdílné akustické požadavky, ale rovněž variabilně vyhoví odlišným rozpočtovým možnostem staveb. Těmto veledůležitým akustickým trumfům úspěšně sekundují vlastnosti jako nízká hmotnost a štíhlost konstrukcí, což je důvod, proč se sádrokartonové konstrukce čím dál více prosazují také v bytové výstavbě.

Knauf Praha, spol. s r. o. (www.knauf.cz )

Knauf Praha, spol. s r. o., se specializuje zejména na výrobu a prodej sádrokartonových stavebních systémů a materiálů včetně veškerého příslušenství. Značka Knauf se tak již od svého založení v roce 1991 stala synonymem pro celou oblast suché výstavby a společnost Knauf Praha, spol. s r.o. jedním z nejvýznamnějších producentů stavebních hmot v ČR. Knauf je rovněž významným dodavatelem materiálů v oblasti  výstavby podlah, protipožárních a akustických příček a podhledů nebo sádrových omítek.

V portfoliu výrobků nechybí velmi široká oblast stavební chemie a suchých maltových směsí. Značka Knauf je odjakživa spojována s vysokou kvalitou produktů a nadstandardním odborným servisem, včetně poradenství a odborného zaškolování svých partnerů. 

Skupina Knauf (www.knauf.com)

Stavební systémy Knauf po celém světě nabízí komplexní řešení při plánování i výstavbě a vysokou kvalitu poskytovaných služeb. Skupina Knauf má více než 250 výrobních poboček po celém světě, 80 závodů na zpracování surovin, přes 35 000 zaměstnanců ve více než 90 zemích světa. Roční obrat přesahuje 10 miliard EUR. 

Na českém trhu je Knauf zastoupen společnostmi KNAUF Praha, spol. s r.o. (sádrokartonové systémy, sádrové omítky, suché malty a stavební chemie), Knauf Insulation spol. s r.o. (izolace ze skelné a kamenné vlny) a Knauf AMF, s.r.o. (stropní systémy).