Zpět na materiály, výrobky, technologie

Kde u oken tiká biologická bomba?

3. září 2020
PR článek

Základem zdravého bydlení je zdravý vzduch. A ten by měl být do interiéru dopraven pasivně, bez použití elektroniky, klimatizace či nuceného oběhu vzduchu, říká Pavel Med, generální ředitel společnosti Baumit. Tato firma se ve svém úsilí nabídnou stavební materiály pro co nejkvalitnější zdravé prostředí spojila s největším českým výrobcem oken a vchodových dveří známým pod značkou VEKRA.


Výrobci stavebních materiálů, kterým záleží na zdravém bydlení, vždy kloubí kvalitu svých výrobků s jejich odborně správným použitím v rámci stavby. „Například pokud zákazník investuje do kvalitních oken, která ale budou neodborně namontována, musí počítat s tím, že v připojovací spáře oken nebo pod prochlazovaným prahem velkoformátových oken či posuvných systémů, může vznikat prostředí vhodné pro bujení plísní. Na první pohled vypadá ostění kolem zabudovaných oken stejně, ale pod povrchem se může skrývat doslova biologická bomba,“ říká Jan Tušl, spolumajitel značky VEKRA.

Dnes je asi nejhorším argumentem pro kvalitu firem na montáž oken fakt, že okna vyrábí a montují 20 let. Je to jen důkaz jisté tradice, ale jinak to není zárukou vůbec ničeho. Požadavky norem i zákazníků na kvalitu a řešení se dnes posunuly natolik dopředu, že okna vyžadují doslova „vědecké“ zázemí. A proto víc než kdy jindy je potřeba správně skloubit konstrukci oken, jejích výrobu, montáž a případný servis do jednoho funkčního celku. Proto VEKRA klade důraz na kompletní dodávku na klíč – produkt včetně montáže. A aby byla záruka jasná a objektivně stejná, nechala si své služby certifikovat u renomovaného německého institutu TÜV Nord, jako jistotu pro zákazníka, že dostane kvalitní, odborně provedenou práci.