Zpět na materiály, výrobky, technologie

Jak zabránit šíření virů a bakterií v interiéru? Pomůže iontová barva

23. května 2022
PR článek

Ochrana zdraví před různými onemocněními, která se šíří vzduchem, je důležitá především ve společných prostorách. Mezi takové se řadí třeba kanceláře, obzvlášť tak zvaný open space. Věděli jste, že i interiérová barva dokáže pomoci?


Zásadním opatřením pro nižší riziko nakažení je i dostatečná vzdálenost pracovníků, pomáhá také nošení ochranných pomůcek, dezinfekce nebo časté větrání.

Viry a bakterie jsou všude kolem nás

Co si představíte pod pojmem aerosol? Možná především aerosolový rozprašovač, tedy sprej. Aerosol je ale označení pro směsi pevných či kapénkových částic v plynu nebo ve směsi plynů. A směsí plynů je i vzduch, který dýcháme. Ve vzduchu se pohybuje značné množství aerosolových částic různých velikostí.

Dokážou se snadno šířit vzduchem, a to především při mluvení a dýchání. Během kýchání a kašlání se pak vylučují větší kapénky, které ale rychleji klesnou k zemi. Vdechnutí takových částic nejčastěji vede k přenosu patogenů, tedy i bakterií a virů.

Na speciální omítku naneste iontovou barvu

Existuje nějaká další možnost kromě již zmíněných opatření, jak omezit šíření virů a bakterií v místnosti? Pomoci dokáže i interiérová barva. Toto řešení bude ideální pro kanceláře nebo třeba obchody a restaurace, aktivní barvu ale můžete použít i v domácnosti.

Začněte speciální stěrkovou hmotou, která se hodí pro sádrokarton, různé druhy omítek i beton. Pokud teprve nanášíte nové omítky, už teď uvažujte o této speciální stěrce. Pomůže snížit vlhkost vzduchu na takovou míru, jež bude ideální právě pro aktivní barvu, která účinně snižuje koncentraci aerosolů. Dokáže tak čistit vzduch a omezit šíření virů a bakterií.

Kde koupit zázračnou iontovou barvu?

Aktivní interiérová barva IonitColor od firmy Baumit dokáže dle provedeného srovnávacího měření snížit koncentraci aerosolů až o 60 %. V nabídce najdete i speciální stěrkové hmoty pro redukci vlhkosti. Efekt iontové barvy přetrvává i po deseti letech.