Zpět na materiály, výrobky, technologie

Energetická rezerva je vyčerpána. Pomoci si musí každý sám

S nesmírnou úlevou jsme všichni očekávali konec pandemie, viděli jsme světlo na konci tunelu, nechali jsme se očkovat, plánovali jsme rekonstrukce našeho bydlení. Na plánování bylo času až až, ale čas realizace se dostal do doby, která nám přinesla těžké časy energetické.


Naučili jsme se nové termíny, jako je energetická chudoba, vyčerpané energetické zdroje, hledání energetických rezerv a jiné jim podobné. Damoklův meč v podobě krachů distributorů energií rozplynul naši vizi a jen umocnil touhu být na těchto společnostech závislý co nejméně. Jak toho ale docílit? První věc je nebát se investovat do takového způsobu nezávislosti.

Zateplení 3 v 1

Způsob, jak se stát méně závislým na dodavateli energie, tedy snížit odběr energií na minimum a zároveň investovat a dále zhodnotit našetřené peníze, je provést zateplení bydlení. Zateplení je zároveň způsob zhodnocení vlastní nemovitosti. Čili jde o balíček výhod 3 v 1.

Průzkum prozradil nečekané

Proč je investice do zateplení střechy tak výhodná? Po provedení průzkumu trhu jsme se dopídili informací, kterým by mnoho z Vás před rokem ani neuvěřilo. Jedna z otázek byla na množství protopené energie před zateplením a po zateplení. Tady panovala jasná shoda. Všechny domácnosti pocítily stav po zateplení hned v následujících dnech. Jedna klientka popsala situaci následovně: „Hned druhý den jsem chodila jen v lehkém svetru, do týdne jsem odložila i ten a k radosti mého manžela už běhám v podkroví jen v tričku.“ Také ostatní klienti tento emoční pocit sdíleli. Zateplení mělo i jiné důsledky, po ročním vyúčtování se snížily u některých domácností odběry za vytápění až o 35 %.

Proč začít střechou

Střešní konstrukce tvoří podstatnou část nemovitostí. Zájem o zateplení střechy je po fasádách u bytových domů (což vyplývá z logiky tvaru a typu objektu) jedním z nejčastějších. Teplo přirozeně stoupá vzhůru a tento fakt nás dnes a denně utvrzuje, že zateplení střechy je naprostou nutností. Důležitým se zateplení stává nejen v zimě, kdy naše draze vyrobené teplo stoupá vzhůru a chce se střechou prodrat ven, ale i v létě, kdy se teplo, která nás přehřívá, drží právě pod střechou. Přehřátá hlava není dobrá v jakémkoliv případě, zvláště je-li někdo povahově horká hlava již od přírody. Rovnoměrně naakumulované teplo se stává velkou výhodou.

Climatizer Plus jako druhá akumulační kamna

Co je tak unikátního na celulóze? Zdravá foukaná izolace Climatizer Plus na bázi celulózy má naprosto běžný součinitel tepelné izolace, v tom se od ostatních izolantů neliší. Její unikátnost spočívá v měrné tepelné kapacitě, laicky řečeno v případné akumulaci tepla. Čím je hodnota akumulace vyšší, tím se materiál pomaleji prohřívá, za to lépe akumuluje. Také se Vám stalo, že jste se ráno na chatě probudili a byla Vám zima, ačkoliv jste večer předtím měli rozpálená kamna? Nebo že jste v létě v podkroví měli takové vedro, že tam nešlo spát? Vše je způsobeno právě absencí materiálu s vysokou akumulační schopností.

Ušetříme výrazně

Nejlevnější teplo je samozřejmě to, které nemusíme zaplatit. Levněji už nebude, a tak je otázkou, co budeme dělat, když si v budoucnu nebudeme moci energie dovolit. Pokud si nebudeme moci dovolit energie, nezbydou nám úspory ani na zateplení. Zateplení střechy je stále finančně dostupnou investicí, která má svůj smysl. Velkým problémem současného trhu je dostupnost jakéhokoliv zateplovacího materiálu a také nedostatek pracovních sil, a to pracovních sil velmi finančně náročných.
Climatizer Plus je foukaná izolace takzvaně na klíč, tedy v ceně materiálu je i lidská práce. Punc kvality dodává materiálu samotný výrobce, česká firma CIUR, která je na českém trhu více než 30 let.